Podsumowanie tygodnia 31.03 – 7.04.2013

Zima nie odpuszcza, tak samo jak ja nie odpuszczam z kolejnymi podsumowaniami! Dzisiaj będzie bardzo facebookowo (jak zawsze chyba), bo i Mark Zuckerberg nas trochę rozpieścił przez ostatnie dni. Człowiek nawet na Czwartek Social Media nie może pójść, bo co chwila coś zapowiadają – miesiąc temu nowy news feed na przykład. Dzięki również za feedback w sprawie Listly, skoro się podoba to jedziemy z kolejną edycją!

 REPORT
10 items   4 followers   5 votes   543 views

Podsumowanie tygodnia 31.03 - 7.04.2013 vol. 1

Apr 07, 2013 - blog.sotrender.com - 90
Fanpage Trends Marzec 2013 - Sotrender Blog - FaceBook Marketing: analyze, optimize, report

Kolejne podsumowanie miesiąca na Facebooku od Sotrendera. Bez zaskoczeń. No może oprócz tego, że użytkownicy w końcu dzielili się wartościowymi treściami. W kategorii Gry i Konsole znajdziecie mój skromny komentarz.

Apr 07, 2013 - thenextweb.com - 73
Google żartowniś

Google nie rozczarowuje jeśli chodzi o żarty prima aprilisowe. Google Nose - wyszukiwarka zapachów, Gmail Blue - nakładka do Chrome czy mapa skarbów w Google Maps to tylko niektóre z nich. W artykule znajdziecie je wszystkie, ale i tak moim osobistym faworytem jest ogłoszenie, że YouTube dotąd był castingiem na najlepsze video i jak tylko je wyłonią, to zamykają serwis.

Apr 07, 2013 - przerwanareklame.pl - 76
Największe polskie marki straciły swoje facebookowe strony! | Przerwa na Reklamę

1 kwietnia dla niektórych nie był powodem do żartów. Po Facebooku krążył łańcuszek z linkiem, który odbierał uprawnienia administratorskie na fanpage'ach.

W ten sposób kontrolę nad stronami straciły między innymi Tyskie i Gorzka Żołądkowa. W artykule znajdziecie listę tych największych profili i informacje jak się zabezpieczyć przed podobną kradzieżą.

Apr 07, 2013 - media2.pl - 83
Facebook ożywi smartfony - wprowadza Home

I najważniejsze wydarzenie zeszłego tygodnia, czyli "nowy dom Facebooka na Androidzie" - aplikacja launcherowa Home.

Co ma dać Home? Przede wszystkim jeszcze większą integrację systemu Android z Facebookiem, szybszy dostęp do treści i naszych znajomych oraz model telefonu HTC, który z tego launchera korzysta domyślnie (koszt 99$).

Szkoda tylko, że Home początkowo (oby tylko) przeznaczono na high endowe telefony. Mój Galaxy R już płacze, że nie dostanie więcej Facebooka.

Niektórzy stwierdzili, że to nic takiego. Ot launcher. Według mnie jednak to kolejny sposób Facebooka na skuteczne zadowolenie dwóch grup. Inwestorów i użytkowników. Tych drugich zwłaszcza, bo Home ma skupiać się właśnie na treściach od znajomych. Liczba sponsorowanych postów ma być zaledwie ułamkiem.

Apr 07, 2013 - blog.hubspot.com - 83
Darmowe narzędzie analityczne od HubSpot

Lubię darmowe wersje narzędzi do analizy efektywności. Zwłaszcza w przypadku Twittera. Tym razem rozpieścił mnie HubSpot prezentując Retweet Lab. Co tam znajdziemy? Oprócz najlepszych godzin, również najczęściej retweetowane zwroty lub jak często publikujemy treści z linkiem.

Dodatkowo na stronie Retweet Lab możemy pobrać ebook dotyczący Twittera.

Apr 07, 2013 - allfacebook.com - 77
Zmiany w menadżerze reklam na Facebooku

Facebook usprawnia i upraszcza swoje główne narzędzie zarobku czyli panel reklamowy. Teraz najważniejsze KPI będą obliczane przez system, a nie tak jak dotychczas, że musieliśmy robić to ręcznie itd.

Informacje o nowych polubieniach strony, czy konwersji będą łatwo dostępne i widoczne. Nowe funkcje będą działać tylko dla świeżych kampanii. Krok w dobrą stronę, bo pozwoli to wielu osobom na oswojenie się z reklamami na FB i rozpoczęcie własnych promocji stron.

Apr 07, 2013 - fox16.com - 97
InstaWeather appką tygodnia

Polski akcent w Fox. Appką tygodnia została polska modyfikacja Instagrama, czyli InstaWeather. Prosta, a jakże funkcjonalna. Pozwala na dodanie do zdjęcia opisu z miejscem oraz aktualnymi warunkami atmosferycznymi, wygląda to bardzo estetycznie. Polecam.

Apr 07, 2013 - blog.instagram.com - 87
Instagram dla Androida

Minął rok od premiery Instagrama dla systemu Android. I tylko pierwszego dnia pobrano go milion razy. Pod linkiem krótkie podziękowania od zespołu.

Ja na przykład czekałem z utęsknieniem na androidową wersję aplikacji, choć do dobrego fotografa mi daleko. 😉

Apr 07, 2013 - thenextweb.com - 94
Zmiany w androidowym Twitterze

Twitter nie stoi w miejscu i również robi się bardziej "mobile" (da się jeszcze?). Dodając nowy layout aplikacji, który nie tylko jest czytelniejszy ale również szybszy.

Dodatkowo po rozwinięciu tweetów dostajemy nowy podgląd multimediów i linków, który Twitter nazwał "cards". I te podstrony naprawdę różnią się między sobą w zależności co przeglądamy: zdjęcie, link czy link do e-sklepu.

Działają również automatyczne podpowiedzi nicków. Coś co na desktopie bardzo ułatwia pisanie, a na mobile'u sprawiało, że interakcja była utrudniona.

Apr 07, 2013 - pijarukoksu.pl - 73
Karczma pod lajkiem

I ostatni tekst na blogu, czyli moje małe porównanie profili społecznościowych i komunikacji na nich do działania restauracji.

O widzę, że nie zanudziłem i wciąż czytacie. To co? Może jeszcze kolejne Listly przewiniecie/przeczytacie/pooceniacie? W rękawie mam jeszcze kilka newsów ze świata social media Jak zawsze zresztą. Skusicie się? “Tak Koksu, skusimy się.” No! Grzeczni czytelnicy. 😉

 REPORT
27 items   4 followers   18 votes   549 views

Podsumowanie tygodnia 31.03 - 7.04.2013 vol. 2

Apr 07, 2013 - blog.fanpoint.com - 82
Konkursy z Open Graph, wersją mobilną i www - nowość od Fanpoint! - Fanpoint - blog

Fanpoint też przygotował kilka nowości. Konkursy wykorzystujące Open Graph, czy dostępne z poziomu mobile.

Chłopaki naprawdę robią świetną robotę i wkrótce spodziewajcie się również konkursu u mnie z wykorzystaniem ich appki. 😉

Apr 07, 2013 - blog.sotrender.com - 96
Lokalni fani polskich fanpage - Sotrender Blog

Sotrender przefiltrował największe polskie profile facebookowe pod kątem lokalnych fanów. Okazało się jednak, że są profile, które mimo polskiego pochodzenia mają nawet 96% zagranicznych fanów!

Przy okazji obalono mit jakoby nc+ kupowało fanów zza granicy.

Apr 07, 2013 - pr-owiec.pl - 85
10 PR-asówka

PRowe podsumowanie zeszłego tygodnia. Bo wiecie, mogło mi coś umknąć. 😉

Apr 07, 2013 - wiadomosci.mediarun.pl - 88
Facebook wprowadza nowości

Słów kilka jeszcze na temat nowości w formatach reklamowych na Facebooku. Dla tych, którzy być może coś przegapili. Czyli adwordsy od FB chociażby.

Apr 07, 2013 - adweek.com - 97
Najlepsze żarty prima aprilisowe 2013

Płatne tweety, Snickers w formie orzeszka i wiele innych. Czyli najlepsze wkręty od firm i marek, które miały miejsce w zeszły poniedziałek.

Apr 07, 2013 - fastcocreate.com - 83
Specjalna okładka The New York Times

Chcecie sprawdzić jaka była okładka jednego z największych dzienników na świecie w dniu Waszych urodzin? Nic prostszego, więcej pod linkiem.

Dodam, że ta aktywność ma związek z nową kampanią Prudentiala, czyli jednej z największych firm ubezpieczeniowych, która również "wraca" do Polski.

Apr 07, 2013 - facebook.com - 86
Kto powinien obsługiwać marki w social media? -

Nowy Marketing już wkrótce wysmaży dla nas pyszny raporcik. To tak w formie trailera.

Apr 07, 2013 - socialpress.pl - 72
Polska blogerka twarzą kampanii Bershki

Nie śledzę blogosfery modowej, ale jeśli polska blogerka zostaje twarzą międzynarodowej kampanii firmy odzieżowej, to warto o tym wspomnieć. Mowa o Maffashion, która została twarzą Bershki.

Apr 07, 2013 - socialpress.pl - 84
Najbardziej wpływowa platforma społecznościowa to...

Oczywiście Facebook bryluje w takich zestawieniach, ale nie tym razem. Jeśli chodzi o decyzje zakupowe, to przegrywa z blogami. Więcej o raporcie 2013 Digital Influence Report od Technorati pod linkiem.

Apr 07, 2013 - nowymarketing.pl - 99
PałerPrezki#1 - Nowy Marketing

Szukacie inspiracji i danych? Nowy Marketing tworzy w tym celu zestawienie najciekawszych prezentacji marketingowych. Warto zerknąć.

Apr 07, 2013 - nowymarketing.pl - 92
T-Mobile ekstraklasa na Facebooku - infografika - Nowy Marketing

Jak wyglądają polskie kluby piłkarskie na Facebooku? Sprawdzili to Sotrender, SentiOne i ClearSeanse - Piłka nożna to nie tylko kluby, piłkarze czy stadiony - to przede wszystkim kibice, którzy coraz chętniej komentują poczynania swoich ulubionych klubów w internecie.

Zobaczcie jak radził sobie Wasz ulubiony klub. 😉

Apr 07, 2013 - techcrunch.com - 78
Jeff Bezos inwestuje w bloga

Znacie Business Insider? Świetny, ekspercki blog. A teraz jeszcze dostał dofinansowanie od Jeffa Bezosa, CEO Amazona. Spodziewajmy się zatem jeszcze ciekawszych treści.

Apr 07, 2013 - mashable.com - 84
Muzeum w Twoim domu

Google Art Project przybliża kulturę i sztukę do użytkowników. Bez wychodzenia z domu chociażby można obejrzeć kolekcję najstarszego muzeum fotografii.

Żeby tylko muzea naprawdę nie przeniosły się do wirtualnego świata. 😉

Apr 07, 2013 - facebook.com - 80
mediafunLAB - blogi, vlogi, przedsiębiorczość

Maciej Budzich zapowiedział już kolejną edycję mediafunLAB, może tym razem się przejdę? 😉

Apr 07, 2013 - wired.com - 78
Mark Zuckerberg w Wired

Polecam Wam bardzo gorąco ten wywiad. Rzadko czytam rozmowy z różnymi CEO, bo zazwyczaj są to rozmowy nudne i o tym samym.

Tym razem jednak Wired na gorąco postanowiło przepytać Marka Zuckerbega na temat Facebook Home. I czuć w wypowiedziach Marka jego filozofię i chęć tworzenia jak najlepszej platformy. Niestety na czymś musi zarabiać, wiadomo.

Apr 07, 2013 - niebezpiecznik.pl - 94
" Jak sprawdzić kto przeglądał Twój profil na Facebooku? -- Niebezpiecznik.pl --

Niebezpiecznik zagrał sobie na ludzkiej ciekawości. Żart prima aprilisowy im się udał, trafił nawet na główną Gazety.pl.

Apr 07, 2013 - techcrunch.com - 83
Steam Gauge czyli wyceń swoje konto

Steam, czyli platforma dystrybucyjna do gier od Valve wprowadziła prostą, acz interesującą funkcjonalność. Można wycenić swoje konto na podstawie ceny gier, achievmentów i czasu jaki spędzaliśmy na grach.

18

GTA V

Apr 07, 2013 - m.rockstargames.com - 80
GTA V

Coś dla graczy, czyli premiera oficjalnej okładki GTA V. Już czuję jak rozpędza się marketingowa machina tej gry.

Apr 07, 2013 - wiadomosci.mediarun.pl - 86
Louis Vuitton ma PR menedżera w Polsce

Drogie panie, niestety praca marzeń już została zaklepana. PR menadżerem Louis Vuitton na Polskę została Magda Bulera-Payne, która odpowiada za całość relacji z mediami tej firmy w naszym kraju.

Apr 07, 2013 - techcrunch.com - 90
Firefox 20 już jest

Ognistylis 20 już dostępny do ściągnięcia. A w nim największą zmianą jest nowy menadżer pobierania plików. Za to dla pozmieniało się trochę dla developerów, ale nie do końca rozumiem co. 😉

Apr 07, 2013 - mashable.com - 77
Alicia Keys korzysta z crowdsourcingu

Alicia Keys zachęciła swoich fanów do tworzenia osi czasu z jej trasy na platformie Tumblr. Fani odpowiedzialni za wrzutki zostali wybrani po jednym na każde miasto. Wciąż można przesyłać swoje aplikacje na tą posadę. 😉

Apr 07, 2013 - mashable.com - 96
Playboy z nową aplikacją

Pismo dla panów, które słynie przede wszystkim z rozbieranych zdjęć, a w swojej aplikacji mobilnej tego nie umieszcza? To mógł zrobić tylko Playboy, który słynie również ze świetnych artykułów i to głównie na nie postawił w swojej obecności mobilnej.

Apr 07, 2013 - techcrunch.com - 97
Google zlicza użytkowników

Od dzisiaj Google zlicza użytkowników Androida na podstawie tego, czy ktoś odwiedził chociaż raz Google Play. W jakim celu? Żeby odróżnić aktywnych użytkowników platformy od tych pasywnych, którzy kupują smartfona i w ogóle nie korzystają z aplikacji.

Apr 07, 2013 - pej.cz - 92
Disney zamyka LucasArts - nie będzie „Star Wars 1313" i „Star Wars: First Assault"

Smutna wieść obiegła internet. Otóż Disney zamyka studio, które słynęło nie tylko z gier w uniwersum Star Wars ale również z świetnych przygodówek point and click. Szkoda, naprawdę szkoda.

Apr 07, 2013 - thenextweb.com - 97
Inwestorzy lubią Facebook Home

"Facebook's stock was up 3.09% to $27.06 while Google shares fell 1.38% to $795.07." - czyli osiągnięto jeden z celów. Dobrze jednak, że zagranie pod giełdę będzie równie dobre dla użytkowników.

37 pozycji, 37 linków i 37 ciekawych informacji. To tyle w dzisiejszym Podsumowaniu Tygodnia. Ja idę teraz leniuchować i zbierać pomysły na najbliższy tydzień. Życzcie mi, żeby wena i chęć do pracy powróciły, bo ostatnio przez ten śnieg i pluchę nic mi się nie chciało. A przecież będzie to z pożytkiem dla Was. 😉 W tym tygodniu miną również dwa lata od kiedy założyłem bloga, więc bądźcie czujni.

Rzekłem!

Jakub “Pijaru Koksu” Prószyński

newspoint_banner

Tagi: , , , , , , ,