Podsumowanie Tygodnia 23.09 – 29.09.2013

Praktycznie już mamy październik. Jesień, koniec roku. Zaraz rozpoczną się podsumowania 2013, zwiastowania trendów na 2014 i wszelkiej maści plebiscyty i konkursy. Moje zadanie przy Podsumowaniu Roku będzie ułatwione, bo wystarczy, że wybiorę sobie X punktów z Podsumowań. Dziś serwuję informacyjny posiłek złożony z 15 dań. Enjoy!

 REPORT
15 items   2 followers   5 votes   444 views

Podsumowanie Tygodnia 23.09 - 29.09.2013

Sep 30, 2013 - marketing-news.pl - 78
Konsumenci coraz bardziej ufają reklamom - raport Global Trust in Advertising Nielsena

"Światowi konsumenci darzą reklamy większym zaufaniem niż jeszcze kilka lat temu - pokazała kolejna edycja badania Global Trust in Advertising, przeprowadzonego przez firmę Nielsen. Opiniom zasłyszanym od znajomych i rodziny niezmiennie wierzy najwięcej badanych." - to dobrze zwiastuje mediom społecznościowym, bo w nich najczęściej dzielimy się rekomendacjami dotyczącymi produktów i usług. Co ciekawe w tym raporcie, wymieniono również jakie cechy powinna mieć reklama, żeby konsument zwrócił na nią uwagę. Śmieszna musi być.

Sep 30, 2013 - viralblog.com - 70
Największe socialowe kryzysy

Małe podsumowanie tego jak kryzysy social media wyglądały na zachodzie. Taco Bell, czy British Airways zaliczyły naprawdę niezłe wtopy. U nas w większości takie sytuacje gasną na następny dzień, tam są dyskutowane w wielu serwisach, a nawet dochodzą do mediów mainstreamowych, które mają o wiele większy zasięg niż nasze krajowe.

Sep 30, 2013 - emarketing.pwn.pl - 62
E-marketing / Wydawnictwo Naukowe PWN

Szykuje się kolejna ciekawa publikacja na temat e-marketingu. Warto się zapisać na newsletter, żeby nie przegapić premiery. Wśród autorów naprawdę masa znakomitości polskiego internetu, także polecam.

Sep 30, 2013 - brief.pl - 65
Ludzie roku „Briefu" 2013. Nominacje

Już od kilku lat Brief honoruje osoby, które w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy szczególnie przysłużyły się rozwojowi sektora, w którym działają, ale także gospodarce, regionowi czy całemu krajowi. Poniżej prezentujemy nominowanych w podziale na pięć kategorii. Ponadto przyznamy trzy wyróżnienia specjalne: dla Człowieka roku Briefu 2013, Człowieka roku Brief for Poland 2013 oraz Projektu komunikacji marketingowej roku. Ja osobiście kibicuję Natalii Hatalskiej i Michałowi Sadowskiemu.

Sep 30, 2013 - di.com.pl - 63
Google obchodzi 15 urodziny

Jakiś wysyp urodzinowy się trafił w zeszłym tygodniu. Największa wyszukiwarka na świecie również obchodziła urodziny. 15 lat dokładniej, a prezenty z tej okazji otrzymają użytkownicy. W artykule trochę informacji o nowościach i rozwoju usług Google, a tutaj wykres liczby użytkowników Google+ http://plus.miernicki.com/ - według tego mają już ponad miliard userów. Prawda, czy fałsz?

Sep 30, 2013 - gazetawroclawska.pl - 78
Oto najgorsze polskie reklamy 2013

Kandydatury do czwartej edycji Chamletów powalają, jak co roku. Zła reklama must die! Naprawdę chciałbym to jakoś skomentować, ale słów brak.

Sep 30, 2013 - searchenginewatch.com - 63
Google blokuje dostęp do słów kluczowych

Nadciągają ciemne chmury dla ludzi z branży SEO. Otóż Google chcąc chronić dane użytkowników włącza protokół HTTPS dla swojej wyszukiwarki, przez co wyniki będą chronione. Oczywiście osoby mające uprawnienia webmasterów wciąż będą mogły definiować po jakich słowach użytkownicy znajdują ich stronę, ale sprawdzenie tego z zewnątrz już tak proste nie będzie. Chodzą plotki również, że Google ma zamiar otworzyć globalną agencję SEO.

Sep 30, 2013 - social360.pl - 72
„Wysiedź" swojego Nexusa 7 dzięki KitKat

Jak widać mariaż Kit Kata z Androidem to nie tylko wysyłka do influencerów i konkursy z nagrodami, ale również akcje kreatywne.

Sep 30, 2013 - theverge.com - 65
Valve tworzy konsolę?

Społeczność Steam to miliony graczy, którzy za pośrednictwem tej platformy kupują gry, odblokowują w nich osiągnięcia i dzielą się treścią. Valve postanowiło zatem stworzyć własną konsolę, która pozwoli na zupełnie inną konsumpcję gier niż dotąd.

Sep 30, 2013 - socialpress.pl - 73
Polska Wikipedia kończy 12 lat.

Bez niej nie byłoby większości polskich magistrów w ostatnich latach. Polska Wikipedia to jedna z najprężniejszych na świecie, a w zeszłym tygodniu skończyła 12 lat! W artykule zaś znajdziecie jeszcze liczbę cytowań serwisu w polskich mediach.

Sep 30, 2013 - mashable.com - 79
Facebook pozwala edytować posty

Alleluja! Oto nadszedł ten moment, gdy Facebook udostępnia opcję edycji postów. Wszystkich, nie tylko zdjęć. Już nigdy więcej nie skrzywdzi nas autokorekta w telefonie albo omsknięcie palca na klawiaturze. Niby małe, a cieszy.

Sep 30, 2013 - itwiz.pl - 84
Jeff Bezos zwiastuje inwestycje Amazon w Polsce

"Amazon wchodzi do Polski" - to zdanie to koszmar senny wielu właścicieli biznesów e-commerce w Polsce. Póki co jeszcze się nie ziści, bo nad Wisłą mają co najwyżej powstać centra magazynowe i ośrodki obsługujące usługi cloud computingowe. Na sklep będziemy musieli jeszcze poczekać, choć i tutaj krążą plotki o otwarciu takowego we Wrocławiu.

Sep 30, 2013 - inc.com - 83
Barilla i kryzys na tle poglądowym

Niedobrze, gdy w komunikacji marki wychodzą prywatne sympatie i antypatie jej przedstawicieli. Tak stało się w zeszłym tygodniu w przypadku włoskiej marki Barilla, która ustami Guido Barilli, szefa firmy wypowiedziała się, że nie chce by jej produkty były kupowane przez gejów... Jak można się domyślić użytkownicy sieci nie pozostali niemi.

Sep 30, 2013 - allfacebook.com - 79
Breaking Bad na Facebooku

Wczorajszy wieczór należał do Breaking Bad. AllFacebook zebrał trochę danych na temat tego jak często w serwisie dyskutowano o tym serialu. Ciekawe ile marek wykorzystało motywy serialowe żeby trochę uszczknąć uwagi użytkowników.

Sep 30, 2013 - pijarukoksu.pl - 62
Dwa oblicza marki Somersby

W marketingu społecznościowym podoba mi się szczególnie to, że jeden temat można ugryźć na wiele sposobów. Profile marek piwnych na ten przykład nie są lustrzanymi odbiciami konkurencji. Co więcej! Profile tej samej marki w różnych krajach mogą się różnić diametralnie jeśli chodzi o klimat stworzony na fanpage'u, content i koncepcję kreatywną, a jednak przekazują podobne wartości i starają się zaspokoić podobne potrzeby.

Smaczne Podsumowanie? To mam jeszcze dla Was deser w postaci felietonów i artykułów. Trochę o blogowaniu, trochę o utrzymywaniu Facebooka w ryzach. Zwłaszcza spodobał mi się artykuł The Next Web na temat pewnej informacji prasowej w której agencja chwaliła się, że ich CEO osiągnął “kamień milowy” w swojej obecności w internecie. Jaki? Uzyskał 68 punktów Klouta. 😀 Szkoda tylko, że autor artykułu nie postanowił trochę sobie pofolgować i skomentować ten jakże sensacyjny fakt w trochę ironiczny sposób. Reszta czytadeł jest już bardziej serio.

 REPORT
9 items   3 followers   4 votes   440 views

Artykuły must read vol. 13

Sep 30, 2013 - whysosocialpl.blogspot.com - 62
Why so social: Public relations na alibi

My, Polacy już tak mamy, że pracujemy, aby mieć alibi przed szefem. Niezależnie od branży czy stanowiska. Są takie branże i zawody, w których widać to mniej, są takie gdzie bylejakość bije w twarz z siłą Mike'a Tysona. Tak jest w przypadku public relations... Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele.

Sep 30, 2013 - edgerunner.pl - 59
Edgerunner.pl

Nie, nie mogę. Taka praca, taka branża, tacy znajomi, taka grupa społeczna. To przynajmniej ograniczam. Dlaczego? Bo mnie wkurza. Coraz bardziej. Składają się na to kolejne „kawałki" - doświadczenia/spostrzeżenia z ostatnich tygodni. 7 lat feedu Kawałek #1 Ciągle trudno mi przyjąć do wiadomości, że niektóre wynalazki, do których tak bardzo przywykliśmy zostały wprowadzone tak niedawno.

Sep 30, 2013 - whysosocialpl.blogspot.com - 67
Why so social: Nasz klient, nasz kat

Niestety coraz częściej słyszę niepokojące historie na temat współpracy klientów z agencjami zajmującymi się mediami społecznościowymi. Sądzę, że gdzieś głęboko, w zakamarkach biur rośnie poważny problem, który dotyczy nas wszystkich - zarówno specjalistów od mediów społecznościowych jak i marek, które chcą aktywnie w nich działać.

Sep 30, 2013 - pl.paweltkaczyk.com - 68
Higiena social media

Social media Ilu masz znajomych na Facebooku? A ilu z nich naprawdę się dla Ciebie liczy? Dziś o psychologii „gromadzenia znajomych" i o tym, czym Ci to grozi. Robin Dunbar, brytyjski psycholog zajmujący się badaniami relacji międzyludzkich twierdzi, że liczba prawdziwych relacji, które jesteśmy w stanie utrzymywać, jest ograniczona.

Sep 30, 2013 - howtomakemyblog.com - 73
12 Most Common Blogging Mistakes

Having a blog can be fun, lucrative and beneficial for your career or your business. Unfortunately many bloggers do not realize the power they have to change their lives. If you have a blog, you can share your opinions, thoughts, learn powerful marketing strategies and even stop working for someone else.

Sep 30, 2013 - radiotimes.com - 63
20 life lessons learned from Sherlock

Have you got a Sherlock-shaped hole in your viewing schedule? Us too. But not to worry. While we wait for the return of Benedict Cumberbatch and Martin Freeman in the third series - and finally get to the bottom of that fall - let's take a moment to consider the life lessons we've learned from Sherlock Holmes et al...

Sep 30, 2013 - thenextweb.com - 74
Breaking news: Man has a Klout score of 68

In a bit of Friday weirdness, we came across a press release that we just had to share with you. It turns out that Anchor Communications has hit a major milestone: Its CEO has notched a Klout score of 68. Yes, that's it...that's the news. Agency chief TJ Kirgin has a score of 68.

Sep 30, 2013 - mashable.com - 75
Inside Facebook's Mobile Strategy

Eighteen months ago, Mark Zuckerberg was not happy with Facebook's mobile strategy. The world's largest social network was offering up a weak product - a hybrid app running on HTML5 instead of native apps for iOS and Android - essentially ignoring the platform (mobile) that it now deems most important.

Sep 30, 2013 - medium.com - 60
Top 10 Grand Theft Autos

Size matters, doesn't it? Not just size, but length, am I right? How big and long is the map compared to other maps? How many minutes does it take to drive around the map? Can you fit other, smaller maps inside this map? Does the map have secrets?

Ten tydzień zapowiada mi się całkiem pracowicie. Nowa posada, spotkania związane z akcjami na blogu, zaplanowane wpisy (między innymi Pijaru Ficzery, które postanowiłem pisać wtedy, gdy mam powyżej 10 podpunktów) i nadrabianie zaległości z Pocketa. Aaaa… i zapomniałbym, przecież kupiłem FIFĘ 14, więc to też trochę czasu zjada i sprawia, że trudno wybrać co lepsze na linii blog-gra. Oby Wasze dylematy były wznioślejsze i mniej #pierwszoświatowe.

logohd24154

newspoint_banner

[wysija_form id=”1″]

Tagi: , , , , ,